Poznaliśmy datę premiery Windows Phone 8.1

O Windows Phone 8.1 mówi się coraz częściej, głównie ze względu na multum nowości w mobilnym systemie operacyjnym. Wraz z aktualizacją pojawi się bowiem nowa wersja przeglądarki, wirtualna asystentka Cortana czy długo wyczekiwany ekran notyfikacji. Microsoft postanowił podzielić się z nami datą premiery WP 8.1.

Ze strony pomocy technicznej Microsoftu możemy wyczytać, przez ile czasu gigant z Redmond będzie wspierał najnowszą wersję systemu. Przy okazji dowiedzieliśmy, kiedy ta zadebiutuje. Windows Phone 8.1 pojawi się dla wszystkich użytkowników już 24 czerwca bieżącego roku. Wsparcie zakończy się natomiast 11 lipca 2017 roku.

Oczywiście dostępność aktualizacji jest zależna od producenta posiadanego przez nas sprzętu oraz operatora sieci. Wspomniana wyżej data nie oznacza zatem, że wszyscy użytkownicy Windows Phone 8 otrzymają nową wersję systemu w tym samym czasie.

Wśród nowości w Windows Phone 8.1 warto chociażby wymienić panel notyfikacji, przypominający znane z Androida rozwiązanie, wirtualną asystentkę Cortanę czy Internet Explorer 11, który otrzyma sporo sensownych zmian.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *