Wiemy jak będzie wyglądało Centrum powiadomień na Windows Phone 8.1

Microsoft pracuje obecnie nad pierwszą dużą aktualizacją swojego mobilnego systemu operacyjnego, Windows Phone 8. Do sieci wyciekły zrzuty ekranu z wewnętrznej prezentacji Microsoftu, na której możemy zobaczyć wygląd długo oczekiwanego Centrum powiadomień.

Centrum powiadomień to podręczne menu z którego użytkownik systemu ma dostęp do najpotrzebniejszych ustawień urządzenia. Dodatkowo na tym ekranie wyświetlane są komunikaty z różnych aplikacji. Takie rozwiązanie znamy głównie z Androida, podobne menu dostępne jest również w iOS. Tylko Windows Phone czyli ostatni z wielkiej trójki nie posiada takiego elementu interfejsu. Ma to się zmienić wraz z aktualizacją Windows Phone Blue (8.1).

wp8_centrum

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Na zrzutach ekranu, które wyciekły do sieci za sprawą portalu Winphollowers, widzimy cztery podstawowe skróty do opcji Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego i nawigacji. Zamieszczono również skrót do ustawień systemowych. Na kolejnym zrzucie widać, że poniżej skrótów będą wyświetlane powiadomienia z aplikacji.

Wszystkie nowe funkcje systemu Windows Phone 8.1 zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane na konferencji deweloperskiej w kwietniu.

Źródło: The Verge / Foto: The Verge

One thought on “Wiemy jak będzie wyglądało Centrum powiadomień na Windows Phone 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *