Wiemy jak będzie wyglądało Centrum powiadomień na Windows Phone 8.1

Microsoft pracuje obecnie nad pierwszą dużą aktualizacją swojego mobilnego systemu operacyjnego, Windows Phone 8. Do sieci wyciekły zrzuty ekranu z wewnętrznej prezentacji Microsoftu, na której możemy zobaczyć wygląd długo oczekiwanego Centrum powiadomień.

Centrum powiadomień to podręczne menu z którego użytkownik systemu ma dostęp do najpotrzebniejszych ustawień urządzenia. Dodatkowo na tym ekranie wyświetlane są komunikaty z różnych aplikacji. Takie rozwiązanie znamy głównie z Androida, podobne menu dostępne jest również w iOS. Tylko Windows Phone czyli ostatni z wielkiej trójki nie posiada takiego elementu interfejsu. Ma to się zmienić wraz z aktualizacją Windows Phone Blue (8.1).

wp8_centrum

Centrum powiadomień w Windows Phone 8.1

Na zrzutach ekranu, które wyciekły do sieci za sprawą portalu Winphollowers, widzimy cztery podstawowe skróty do opcji Wi-Fi, Bluetooth, trybu samolotowego i nawigacji. Zamieszczono również skrót do ustawień systemowych. Na kolejnym zrzucie widać, że poniżej skrótów będą wyświetlane powiadomienia z aplikacji.

Wszystkie nowe funkcje systemu Windows Phone 8.1 zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane na konferencji deweloperskiej w kwietniu.

Źródło: The Verge / Foto: The Verge

1 thoughts on “Wiemy jak będzie wyglądało Centrum powiadomień na Windows Phone 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *