Sporo nowości w Internet Explorer 11 dla Windows Phone 8.1

Wersja deweloperska Windows Phone 8.1 została udostępniona w kwietniu bieżącego roku. Wraz z nią pojawił się Internet Explorer 11. Microsoft na swoim blogu opublikował właśnie zbiór nowości, jakie zagoszczą w najnowszej wersji mobilnej przeglądarki. Czy produkt w końcu nadrobi straty do konkurencji?

Microsoft po raz kolejny skupił się na szybkości działania swojej przeglądarki. Tym razem nie usprawniono jednak strony sprzętowej, a tę odpowiedzialną za wpisywanie adresów URL, bowiem to właśnie to użytkownikom zajmuje najwięcej czasu. Dlatego też Internet Explorer 11 analizuje najczęściej odwiedzane przez nas strony i sugeruje je zaraz po kliknięciu w pasek adresu. Ponadto Microsoft dodał opcję autouzupełniania, która skróci czas potrzebny na wpisanie adresu, jeżeli już wcześniej odwiedzaliśmy daną stronę. Warto zaznaczyć, że przeglądarka nigdy nie zasugeruje strony, na której właśnie się znajdujemy.

ie_11_wp

IE11 na Windows Phone 8.1 sugeruje najczęściej odwiedzane strony

Dotychczas wersja mobilna Internet Explorer pozwalała otworzyć maksymalnie sześć kart. Na szczęście Microsoft postanowił z tego zrezygnować. Użytkownicy mogą teraz otwierać nieograniczoną liczbę stron i szybko przełączać się pomiędzy nimi. Pojawiła się również długo wyczekiwana opcja synchronizacji danych przeglądarki z innymi urządzeniami (tabletem, systemem Windows) – automatyczna synchronizacja dotyczy nie tylko ulubionych stron i zakładek, ale również haseł, loginów itp.

Pojawiła się także możliwość przypięcia wybranej strony do ekranu startowego Windows Phone w formie interaktywnego kafelka. Co prawda funkcja ta istniała już wcześniej, jednak była mocno ograniczona. Teraz wybrana strona będzie się na bieżąco aktualizować, wyświetlając najnowsze informacje i obrazki.

Z mniejszych nowości – Internet Explorer 11 w końcu umożliwi oglądanie filmów i jednoczesne przeglądanie/pisanie komentarzy (np. na YouTube). Pojawiła się również ikonka trybu czytania, dzięki której w szybki sposób przystosujemy artykuł do przejrzenia. IE11 pozwoli także zapisać plik pobierany z internetu.

Powyższe zmiany prezentują się niezwykle ciekawie. Być może dzięki nim Internet Explorer dla Windows Phone w końcu będzie oferował podobną jakość, co produkty konkurencji. Przeglądarka pojawi się wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *