Windows Phone: sprzedaż urządzeń wzrosła dwukrotnie

Nokia ostatnio nie ma powodów do dumy o czym świadczy ostatni raport finansowy, który okazał się znacznie poniżej oczekiwań. Nie zmienia to faktu, że ogólna sprzedaż urządzeń z Windows Phone na pokładzie wzrosła ponad dwukrotnie! Czy zatem możemy mówić o rotacjach na podium w sektorze najpopularniejszych urządzeń mobilnych?

W porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku, urządzenia z Windows Phone cieszą się zwiększonym zainteresowaniem aż o 119% – 13.2 mln sprzedanych urządzeń w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Okazuje się jednak, że pomimo lepszej sprzedaży jest to i tak kropla w morzu, jeśli porównamy obecny wynik do konkurencji. Na podium wciąż dominują smartfony z Androidem. Pierwszy kwartał bieżącego roku przyniósł 44% udział na rynku globalnym.

Na drugim miejscu również bez zmian. Apple w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedało 44 mln urządzeń i zdobyło 10% rynku. Wynik jest zatem lepszy o 17% w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, jednak słabszy o 14% jeśli porównamy go do poprzedniego kwartału. Jak widać, przed Microsoftem jeszcze sporo pracy, gdyż pomimo zwiększonej sprzedaży udziały są praktycznie niezauważalne.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *