Windows Store z odświeżonym wyglądem

Aktualizacja Windows 8.1 Update 1 miała miejscu w kwietniu bieżącego roku i przyniosła wiele zmian dla użytkowników korzystających z klasycznej klawiatury i myszki. Microsoft planował również odświeżyć swój sklep z aplikacjami, jednak ostatecznie przyszło nam poczekać aż do dzisiaj. Nowy wygląd Windows Store właśnie zawitał na łamy kafelkowego systemu!

Gigant z Redmond podkreśla, że pracując nad nową wersją programiści mieli na uwadze przede wszystkim wygodę użytkowania i łatwość odnajdywania nowych aplikacji. Z tego też względu zdecydowano się na zaimplementowanie zielonego paska nawigacji, który został umieszony w górnej części. Znajdziemy na nim odnośniki do najpopularniejszych aplikacji, kategorii oraz kolekcji.

Kolekcje to zresztą zupełnie nowy element, znany z rozwiązań konkurencji. Znajdziemy tu zestaw specjalnie przygotowanych aplikacji, pogrupowanych tematycznie. Oprócz kolekcji „na start”, znajdziemy tu zestawy aplikacji muzycznych, sportowych, kulinarnych itp. Funkcja ta może okazać się przydatna szczególnie dla osób, które nie znają najbardziej przydatnych apek.

windows_store_2

Pasek nawigacji ułatwi wyszukiwanie aplikacji

Windows Store wyświetla teraz informacje, czy wybrana aplikacja posiada również wersję na system Windows Phone. Dzięki temu użytkownik kupujący wybrany program może go także zainstalować na swoim smartfonie z Windows Phone bez dodatkowych opłat. To pierwszy duży krok w stronę całkowitej unifikacji sklepów z aplikacjami Microsoftu.

windows_store_3

Windows Store został po części zunifikowany z Windows Phone Store

Aktualizacja Windows Store instalowana jest automatycznie, jeżeli użytkownik zainstalował Windows 8.1 Update 1.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *