Czy Xbox One przemówi po polsku?

Xbox One zadebiutował w 13 krajach na całym świecie w listopadzie ubiegłego roku. Niestety Polska została pominięta wśród państw startowych. Na szczęście poznaliśmy już przybliżoną datę premiery w naszym kraju. Xbox One pojawi się u nas we wrześniu i prawdopodobnie będzie rozumiał komendy wydawane w języku polskim.

Do takiej konkluzji można dojść, czytając wywiad z Philem Spencerem opublikowany na łamach czasopisma Edge. „Rozszerzenie dostępności Xbox One na kolejne terytoria jest dla nas naprawdę bardzo ważne. Tworzymy urządzenie potrafiące zrozumieć kraj, w którym się znajduje – lokalną telewizję, język i inne rzeczy. Przed premierą musimy się zatem upewnić, że praca została wykonana w 100%. Nie chcę, aby konsola w momencie debiutu była niekompletna” – mówi w wywiadzie przedstawiciel Microsoftu.

Z powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że Kinect 2.0 zaimplementowany w Xbox One będzie rozumiał komendy głosowe wypowiadane w języku polskim. Sprawa wygląda zresztą podobnie w każdym kraju, w którym Xbox One jest już dostępny. Konsola rozumie język angielski, włoski, hiszpański itp. Dlaczego zatem w Polsce miałoby być inaczej? Tłumaczyłoby to między innymi prawie roczne opóźnienie względem światowej premiery.

Źródło: Edge Online

1 thoughts on “Czy Xbox One przemówi po polsku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *