Windows 8.1 będzie zajmował mniej miejsca

Windows 8.1 zajmuje aktualnie około 9 GB miejsca na dysku twardym, przez co jako system jest nieatrakcyjny na urządzeniach z zaledwie 16 GB pamięci. Chcąc konkurować z Androidem, Microsoft opracował nowy sposób instalacji, który sprawi, że całość zmieści się w zaledwie 4 GB.

Dzięki aktualizacji Windows 8.1 Update 1 Microsoft mógł opracować nowy sposób instalacji systemu. Normalna instalacja rozpakowuje wszystkie pliki z obrazu na dysk twardy, przez co całość zajmuje około 9 GB. WIMBoot (Windows Image Boot) tworzy specjalną partycję o wielkości 4GB, na której znajdują się skompresowane pliki systemu. I to właśnie z nich korzysta urządzenie. Jak podaje Microsoft – użytkownik nie zauważy żadnej różnicy w użytkowaniu, poza tym, że będzie miał do dyspozycji większą ilość miejsca na pliki i aplikacje.

Dzięki WIMBoot Windows 8.1 będzie mógł z powodzeniem konkurować z androidowymi urządzeniami z najniższej półki. Na tablecie z zaledwie 16 GB przestrzeni, po zainstalowaniu systemu wciąż pozostanie 12 GB na pliki użytkownika. Powyższą metodę można również zastosować na komputerach PC. W takim przypadku należy jednak posiadać najnowszą kompilację Windows 8.1 z aktualizacją Update 1.

Pierwsze „tanie” tablety z Windows 8.1 mają się pojawić w sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

Pobierz: Windows 8.1 dla PC

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *