Microsoft eksperymentuje z interaktywnymi kafelkami

Kafelki znane z ekranu startowego w systemie Windows 8 mogą być statyczne lub dynamiczne. Te drugie potrafią pokazywać zajawkę informacji z aplikacji (np. pogodę, kurs walut czy najnowsze wiadomości). Microsoft zaczął eksperymentować aby rozszerzyć możliwości wyświetlania informacji na ekranie startowym bez potrzeby uruchamiania aplikacji. Za sprawą materiałów opublikowanych przez Microsoft Research, dowiedzieliśmy się jak kafelki mogą zmienić się w przyszłości.

Specjaliści z azjatyckiego oddziału Microsoft Research udostępnili pokaz eksperymentalnych rozwiązań związanych z kafelkami na ekranie startowym. Szybko po tym jak nowiny rozeszły się w sieci, Microsoft z niewiadomych przyczyn usunął nagranie. Na szczęście w Internecie nic nie ginie i materiały zostały szybko zapisane i udostępnione przez portale technologiczne.

Na jednym z klipów pracownik Microsoft Research demonstruje możliwości Windows Live Tiles. Po kliknięciu w jeden z elementów, aplikacja nie otwiera się w trybie pełnoekranowym, a pokazuje treści w nowym, większym kafelku. Przykładowym zastosowaniem jest aplikacja Poczta, po kliknięciu pojawia się lista najnowszych wiadomości. Zastosowanie rozszerzonego widoku kafelek może być dostosowane do możliwości aplikacji co widać na poniższym nagraniu.

Rozszerzenie możliwości interfejsu kafelkowego wydaje się być świetnym pomysłem zarówno dla tabletów jak i komputerów PC. Rozwiązania pokazane przez Microsoft Research mają charakter eksperymentalny i nie wiadomo czy zostaną wdrożone w oficjalnej wersji Windowsa. Miejmy nadzieję, że tak!

Źródło: ZDNet, windowsblogitalia.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *