Czy Microsoft ponownie obniży ceny Xbox One?

Sytuacja Xbox One jest – delikatnie mówiąc – nieciekawa. Microsoft przegrywa z Sony pod względem ilości sprzedanych konsol praktycznie 3:1, a kolejni użytkownicy rezygnują z zieleni na rzecz barwy niebieskiej. Ratunkiem w tej sytuacji może być następna obniżka ceny.

O takowej dowiadujemy się z hiszpańskiego oddziału Microsoftu, gdzie Xbox One z 399 euro został przeceniony na 349 euro. Być może jest to najzwyklejszy w świecie błąd, a być może zwiastun trwałej obniżki ceny na terenie Europy.

Nie ulega wątpliwości, że taki pułap cenowy przyciągnąłby do siebie nowych użytkowników, którzy dotychczas twierdzili, że cena konsoli jest za wysoka. Przypomnijmy – na początku Xbox One wraz z obowiązkową kamerką Kinect kosztował aż 499 euro. Później Microsoft zrezygnował z kamerki i zaczął sprzedawać samą konsolę za 399 euro. Obniżka o kolejne 50 euro mogłaby napędzić sprzedaż.

Są to wyłącznie plotki i spekulacje. Za tydzień rozpoczynają się największe w Europie targi gier – Gamescom. Microsoft będzie organizował na nich własną konferencję. Być może właśnie wtedy oficjalnie zostanie ogłoszona kolejna obniżka ceny.

Źródło: Instalki.pl

1 thoughts on “Czy Microsoft ponownie obniży ceny Xbox One?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *