Ranking popularności systemów operacyjnych

Wczoraj informowaliśmy, że najnowsza aktualizacja dla systemu Windows 8.1 będzie pozbawiona zapowiadanego wcześniej Menu Start. Jak się okazuje, ciągłe odwlekanie wprowadzenia tej funkcji odbija się niekorzystnie na popularności systemu. W sieci pojawił się najnowszy ranking popularności systemów operacyjnych, na którym zyskały przede wszystkim starsze wersje.

O ile miejsce systemu Windows 7 na podium w dalszym ciągu nie powinno dziwić, tak liczba użytkowników w tym przypadku wyraźnie wzrosła. Obecnie z “siódemki” korzysta 51.22% osób na świecie, co od ostatniego kwartału dało wzrost o ponad 5%. Nieco gorzej, ale wciąż na drugim miejscu, radzi sobie Windows XP, z którego obecnie korzysta 24.82% użytkowników. Z kolei Windows 8 i 8.1 posiada łącznie już tylko 12.48% udziałów (odpowiednio 5.92% dla Windows 8 i 6.56% dla Windows 8.1). Dopiero na kolejnym miejscu znalazł się produkt konkurencji – Mac OS X 10.9 uzyskał 4.12% udział na rynku.

Ranking Systemow 08.2014 Ranking popularności systemów operacyjnych na świecie.

Obecna sytuacja pokazuje, że pomimo usilnych starań Microsoftu, najnowsze wersje systemu Windows w dalszym ciągu nie przekonują klientów. Jest to przy okazji pierwszym kwartał od kilku miesięcy, kiedy to Windows 7 uzyskał tak duży wzrost popularności. Jak sądzicie, czy Windows 8 i 8.1 mają jeszcze szansę zbliżyć się do wyników Windows 7?

Źródło: Net Applications

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *