Windows 8.1 Update 2 – debiut już za tydzień

Kolejna większa aktualizacja systemu Windows 8.1 oznaczona jako Update 2 ma rzekomo zadebiutować już za tydzień – 12 sierpnia. Nie należy się jednak spodziewać daleko idących zmian – będą to raczej drobne poprawki.

Aktualizacja Update 2 w przeciwieństwie do Update 1 nie będzie obowiązkowa. Microsoft wypuści ją w ramach comiesięcznego zestawu łatek Patch Tuesday. Mary Jo Foley z serwisu ZDNet podaje, że wśród zmian znajdą się drobne korekty interfejsu podyktowane zwiększeniem intuicyjności całego systemu. Nie należy się jednak spodziewać niczego rewolucyjnego, z Menu Start na czele.

Początkowo Microsoft zamierzał zaimplementować Menu Start właśnie w tej aktualizacji, jednak ostatecznie mocno wyczekiwany element systemu pojawi się dopiero przy okazji Windows Threshold, czyli Windows 9. Będzie to wielki powrót i jednocześnie zachęta do skorzystania z nowego produktu Microsoftu.

Będzie to prawdopodobnie ostatnia większa aktualizacja dla Windows 8.1 przed wydaniem nowej wersji systemu. Zamiast skupiać się na dużych łatkach, Microsoft pragnie wprowadzać drobne poprawki wraz z każdą kolejną aktualizacją.

Źródło: ZDNet, Instalki

2 thoughts on “Windows 8.1 Update 2 – debiut już za tydzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *