Nie będzie Windows 8.1 Update 2: Microsoft zmienia sposób aktualizacji

Całkiem niedawno informowaliśmy o dacie premiery Windows 8.1 Update 2. Najnowsze – tym razem potwierdzone – wieści wskazują jednak, że aktualizacja ta nie będzie miała miejsca. A przynajmniej nie w takiej formie, w jakiej wszyscy się jej spodziewali. Microsoft całkowicie zmienia podejście do aktualizacji swoich produktów.

Dotychczas co miesiąc Microsoft wypuszczał tak zwany Patch Tuesday, czyli szereg poprawek łatających wykryte dziury w zabezpieczeniach. Od 12 sierpnia, czyli następnego wtorku, aktualizacje będą wydawane pod nazwą Update Tuesday. Skąd ta zmiana?

Od tego miesiąca użytkownicy oprócz poprawek systemu, będą także otrzymywać zupełnie nowe możliwości, które wcześniej były wydawane jako osobne aktualizacje. Dlatego też Microsoft zapowiedział, że nie przewiduje Windows 8.1 Update 2. Wszelkie nowości, jakie miały być zaimplementowane dzięki niemu, pojawią się w najbliższy wtorek, w ramach “zwykłej” aktualizacji.

Jest to duża zmiana cyklu wydawniczego Microsoftu. Zamiast czekać kilka miesięcy na kolejną aktualizację, programiści będą wypuszczać mniejsze paczki co miesiąc, implementując nowe rozwiązania.

W najbliższy wtorek Windows 8.1 zostanie wzbogacony o opcje związane z bardziej precyzyjną obsługą touchpadów. Wszystkie urządzenia napędzane przez najnowsze “okienka” będą teraz mogły służyć jako odbiornik standardu Miracast. Ułatwione zostanie również logowanie do SharePoint Online.

Jak widać zmiany są drobne, aczkolwiek sensowne – szczególnie jeżeli chodzi o obsługę standardu Miracast.

Najnowszej aktualizacji można się spodziewać już we wtorek 12 sierpnia.

Źródło: Microsoft, Instalki

2 thoughts on “Nie będzie Windows 8.1 Update 2: Microsoft zmienia sposób aktualizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *