Kinect wciąż ważnym elementem dla Microsoftu

Możliwości związane z Kinectem były jednym z głównych elementów omawianych przez Microsoft jeszcze przed premierą konsoli najnowszej generacji. Sterowanie za pomocą głosu i gestów robi wrażenie, jednak szybko okazało się, że nie tego oczekiwali prawdziwi gracze. Z tego też względu Microsoft powoli wycofuje się ze swojej polityki, czego efektem jest między innymi wypuszczenie tańszego zestawu bez kamerki. Czy w takim razie na rynku jest miejsce dla Kinecta?

Na targach E3 2014, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu, Microsoft ani słowem nie wspomniał o swojej kamerce, koncentrując się na tym, co najważniejsze – na grach. Z ostatnich działań marketingowych firmy można wywnioskować, że gigant z Redmond pomału wycofuje się ze swojego pomysłu, przyznając przy okazji rację wszystkim tym, którzy od początku narzekali na połączenie z Kinectem. Czy aby jednak na pewno?

Wbrew pozorom, Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Z najnowszej notatki umieszczonej na Xbox Wire możemy wyczytać, że „Kinect oferuje unikalne doświadczenie i wciąż będzie ważnym elementem dla firmy”. Microsoft nie zamierza rezygnować z możliwości, jakie posiada kamerka wykrywająca ruch. Dzięki niej wiele gier sportowych nabiera drugiego znaczenia.

Chwali się, że jednocześnie decyzję o wykorzystaniu Kinecta oddano w ręce deweloperów. W przypadku wyeliminowania funkcji kamerki, programiści mogą uzyskać aż 10% dodatkowej mocy obliczeniowej, co może się przełożyć między innymi na lepszą grafikę i płynniejsze działanie.

Źródło: Instalki.pl, Xbox Wire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *