Aktualizacja Facebooka na Windows Phone wprowadza nowy wygląd

Aplikacja Facebooka na smartfony z Windows Phone jest nieco zacofana w stosunku do swojego rodzeństwa na iOS i Androidzie. Na szczęście deweloperzy nie zapomnieli całkowicie o użytkownikach kafelkowego systemu, dzięki czemu w sieci zadebiutowała właśnie nowa wersja, z odświeżonym wyglądem i możliwością publikowania filmów.

Najważniejszą nowością wersji 5.3 jest całkowicie odświeżony wygląd. Użytkownicy otrzymali pięć nowych sekcji, pomiędzy którymi mogą się dowolnie przełączać – News Feed, panel znajomych, prywatne wiadomości, powiadomienia oraz menu główne. Nawigacja następuje podobnie, jak w przypadku aplikacji na Androida i iOS – naciskając na ikonki lub przesuwając palcem w bok.

Programiści popracowali również nad wydajnością, dzięki czemu aplikacja powinna działać szybciej i stabilniej. Ucieszą się także fani filmików – najnowsza wersja umożliwia wgrywanie video bezpośrednio z poziomu apki.

fbbeta_wp

Nowa wersja aplikacji to przede wszystkim odświeżony wygląd

Opisywane wyżej nowości są dostępne dla Facebooka w wersji beta, dlatego też mogą występować pewne błędy w działaniu. Aplikację można pobrać z Windows Store dla urządzeń z systemem Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1.

Źródło: Instalki.pl, Windows Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *