Windows 9 być może w połowie 2015 roku

O Windows 9 mówi się w ostatnim czasie coraz częściej. Część przecieków wskazuje, że Microsoft zdecyduje się na wydanie swojego nowego systemu operacyjnego jeszcze w 2015 roku. Data ta została poniekąd potwierdzona przez kolejne źródło.

Informacja pochodzi od użytkownika o nicku FaiKee, udzielającego się na forum MDL. Opublikował on screen, który wskazuje, że Microsoft zamierza wejść w fazę beta testów Windowsa 9 na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2015 roku. Oczywiście można poddawać pod wątpliwość autentyczność tych informacji, jednak FaiKee już w przeszłości kilkukrotnie dowiódł, że dostarcza prawdziwe dane.

Wcześniejsze przecieki wskazują również, że Microsoft pracuje jednocześnie nad Windowsem 365, który miałby być osadzony w chmurze i dostępny w ramach abonamentu. Windows 9 wpisze się natomiast w normalny model dystrybucji – podobnie jak wszystkie do tej pory wydane systemy Microsoftu.

Czego możemy się spodziewać po Dziewiątce? Tego aktualnie nie wiadomo, choć nietrudno przewidzieć, że Microsoft zdecyduje się na implementację pełnoprawnego menu Start. To ostatnie powróci zresztą także w przypadku Windowsa 8.1. Niektórzy spekulują, że gigant z Redmond myśli nad integracją swojego systemu z Cortaną, czyli wirtualną asystentką, która zadebiutowała po raz pierwszy w Windows Phone 8.1.

Źródło: MDL, Neowin, Instalki

2 thoughts on “Windows 9 być może w połowie 2015 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *