Kolejni producenci dołączają do rodziny Windows Phone

Jeszcze do niedawna wszystkich producentów urządzeń z Windows Phone można było policzyć na placach jednej ręki. W kwietniu podczas konferencji Build 2014 Microsoft ogłosił dziewięć nowych firm, które zajmą się produkcją smartfonów z kafelkowym systemem. Niedługo później do zestawu dołączyły kolejne dwa – w tym dobrze nam znane Prestigio. Dzisiaj gigant z Redmond ogłosił następne partnerstwa.

Windows Phone zyskuje na znaczeniu i z każdym dniem nadrabia straty do konkurencji. Szczególne znaczenie w tym przypadku ma premiera Windows Phone 8.1 – czyli pierwszej dużej aktualizacji, która wprowadza sporo nowości i sprawia, że system w końcu będzie naprawdę funkcjonalny.

Do tego wszystkiego potrzeba również masowej produkcji smartfonów, które będą się od siebie różnić nie tylko specyfikacją, ale także designem. Z tego też względu Microsoft zabiega o nowych producentów, którzy pomogą wcielić ten plan w życie. Do obecnego zestawu dołączyły dwie nowe firmy – K-Touch oraz Blu Products.

K-Touch jest częścią chińskiego giganta, który jest trzecim pod względem wielkości producentem smartfonów w Państwie Środka. Firma współpracuje ze wszystkimi największymi chińskimi operatorami GSM, co może dać Microsoftowi spore pole do popisu podczas wdrażania nowych urządzeń.

Blu Products działa głównie w Ameryce Łacińskiej oraz niektórych regionach Stanów Zjednoczonych. Firma ta ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych urządzeń, a w jej ofercie znajdziemy również smartfony charakteryzujące się high-endową specyfikacją.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *