Outlook.com z nowymi funkcjami i usprawniony interfejsem

Outlook.com – jeden z największych konkurentów Gmaila, otrzyma w najbliższym czasie sporo nowych rozwiązań, które sprawią, że zarządzanie wiadomościami e-mail będzie jeszcze sprawniejsze. Microsoft wprowadzi między innymi zaawansowane reguły sortowania, a także łatwiejszy sposób tworzenia odpowiedzi na otrzymaną wiadomość.

Największą nowością, jaka pojawi się na łamach usługi pocztowej Outlook.com, są zaawansowane reguły związane z sortowaniem i wyświetlaniem wiadomości. Użytkownik może teraz określić znacznie więcej warunków, jakie zostaną wzięte pod uwagę podczas zarządzania mailami. Dla przykładu – jeżeli nie przeczytamy wybranej wiadomości przez 3 dni, a pochodzi ona od osoby zapisanej na naszej liście kontaktów, pozycja ta zostanie automatycznie oznaczona jako ważna i ponownie pojawi się na szczycie listy. To oczywiście tylko jeden z przykładów, w jaki można organizować swoją skrzynkę mailową.

Microsoft dodał również przycisk „Wstecz”. Jeżeli zatem przeniesiemy naszego maila w nieodpowiednie miejsce lub po prostu przez przypadek usuniemy jakąś wiadomość – nowy przycisk zaoferuje nam pomocną dłoń.

Zmiany dosięgły także sposobu odpowiadania na otrzymane wiadomości. Teraz komponowanie odpowiedzi odbywa się w oknie z rozmową, a nie jak dotychczas – w osobnym miejscu.

outlook_com_scr

Odpowiadanie na e-maila jest teraz łatwiejsze

Ostatnia nowość dotyczy wbudowanego komunikatora. Ten dostępny jest teraz w lewym dolnym rogu i pozwala na sortowanie listy znajomych ze względu na ich status (np. wyświetlenie tylko aktualnie dostępnych). Ponadto użytkownik może wybrać usługę, za pomocą której komunikuje się ze znajomymi (np. Skype lub Facebook Messenger).

Powyższe zmiany powinny pojawić się na kontach wszystkich użytkowników w przeciągu następnych kilku tygodni.

Źródło: Office blogs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *