Cortana pojawi się na Windows 8.1

Cortana to jedna z największych nowości mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 8.1, który został zaprezentowały w kwietniu podczas konferencji BUILD 2014. Jak się jednak okazuje, wirtualna asystentka zagości także w desktopowej wersji kafelkowego systemu.

Informacja ta padła z ust jednego z pracowników Microsoftu, który aktywnie uczestniczy w rozwoju platformy mobilnej, ale przy okazji ma również pojęcie o innych działaniach amerykańskiego giganta. Według niego Cortana pojawi się na Windows 8.1 (lub nowszej wersji, w zależności od daty wydania) w wersji desktopowej, a także na tabletach i konsoli Xbox One.

Wspomniany pracownik identyfikujący się na forum nickiem Talderon miał już nawet okazję testować Cortanę w wersji na konsolę Xbox One i przyznaje, że rozwiązanie prezentuje się całkiem sensownie.

Niestety nie wiadomo nic na temat ewentualnej daty premiery Cortany na nowych platformach. Być może w przypadku desktopowego systemu nastąpi to dopiero w 2015 roku, gdy na rynku zadebiutuje testowa wersja Windows 9. Pozostaje zatem czekać na kolejne szczegóły.

Źródło: Forum WPCentral

1 thoughts on “Cortana pojawi się na Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *