Menu Start powróci w klasycznej formie

Miliony niezadowolonych klientów zmusiły Microsoft do refleksji nad interfejsem najnowszego Windowsa. Efekt? Na konferencji Build 2014 zapowiedziano właśnie, że Windows 8.1 dostanie aktualizację, która przywróci Menu Start w prawie niezmienionej formie.

Microsoft przeliczył się sądząc, że użytkownicy pokochają kafelkowy interfejs na klasycznych komputerach. To co sprawdza się na tabletach niekoniecznie jest użyteczne w przypadku pecetów. Zniknięcie Menu Start, które towarzyszyło użytkownikom Windowsa od lat przyczyniło się do wielu negatywnych opinii na temat Windowsa 8 i jego późniejszej aktualizacji czyli Windows 8.1.

Na szczęście głos konsumentów został wysłuchany. Podczas prezentacji otwierającej tegoroczną konferencję Build 2014 zaprezentowano jak będzie wyglądało nowe-stare Menu Start. Na zrzutach ekranu widać, że będzie ono zawierało listę aplikacji jaką znamy z Windows 7. Dodatkowo po prawej stronie zamieszczono elementy interfejsu Modern czyli to co znamy z kafelkowego ekranu startowego.

menu_start_Windows81

Niestety, nie dowiedzieliśmy się kiedy aktualizacja zostanie wprowadzona. Na pewno nie znajdziemy jej w pakiecie Update 1 dla Windows 8.1, który ma pojawić się w przyszłym tygodniu.

Źródło: The Verge, Microsoft / Foto: The Verge

6 thoughts on “Menu Start powróci w klasycznej formie

  1. NO W KOŃCU Microsoft w końcu sobie uświadomił jaki błąd popełnił, Gdyby jeszcze przywrócili Aero i zlikwidowali obowiązkowe logowanie na konto windows live oraz przymusowe urywanie wyszukiwarki Bling jako wyszukiwarki przy eksploratorze Windows to był win 8.1 brał w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *