Microsoft przypomina sobie o desktopowych użytkownikach (wideo)

Windows 8 od momentu premiery nie radził sobie zbyt dobrze. Brak menu start oraz skupienie wokół dotykowego interfejsu nie spodobało się przede wszystkim użytkownikom korzystającym z tradycyjnych urządzeń – komputerów obsługiwanych za pomocą klawiatury i myszki. Po wielu miesiącach narzekania, Microsoft postanowił naprawić swoje błędy. Pierwsze z nich zostaną załatane wraz z premierą aktualizacji Update 1.

O Windows 8.1 Update 1 mówiło się już od dłuższego czasu. Do sieci wyciekły wczesne wersje systemu, jednak Microsoft oficjalnie nie potwierdzał prac nad aktualizacją. Wczoraj podczas konferencji BUILD 2014 worek z informacjami został rozwiązany. Update 1 zadebiutuje już 8 kwietnia, natomiast subskrybenci serwisu MSDN mogą go pobrać już teraz.

Jak przyznał Chaitanya Sareen z Microsoftu, zmiany w Windows 8 były zbyt szybkie i nie przystosowane do klawiatury i myszki. Update 1 ma to naprawić. Z tego też względu aplikacje modern otrzymały specjalny pasek, dzięki któremu można je łatwo zminimalizować czy zamknąć. Microsoft poprawił również działanie gorących narożników – opóźnione zostało wysunięcie menu, co zapobiegnie przypadkowego aktywowaniu funkcji.

Zmiany dosięgnęły także paska zadań. Od teraz aplikacje modern będą się na nim wyświetlały identycznie, jak desktopowe programy. Ponadto użytkownik może je przypinać, mając tym samym pod ręką wszystkie ulubione pozycje.

Jeżeli nasz komputer będzie się uruchamiał bezpośrednio do pulpitu, pomijając kafelkowy ekran startowy, zmienią się domyślne powiązania plików. Muzyka, filmy i zdjęcia nie będą obsługiwane przez aplikacje modern, a ich odpowiedniki w wersji desktopowej – np. Windows Media Player.

Nowością jest również przycisk odpowiedzialny za zamykanie systemu na ekranie startowym. Obok niego znajdzie się także wyszukiwanie plików. Rozwiąże to wiele problemów użytkowników, którzy po prostu nie wiedzieli, jak zakończyć pracę z systemem.

Windows 8.1 Update 1 obniża także wymagania sprzętowe systemu. Od teraz do poprawnego działania wystarczy 1 GB RAM-u oraz 16GB przestrzeni na dysku. Jest to ukłon w stronę producentów tańszych urządzeń. Przypominamy również, że Microsoft zdecydował się przywrócić pełnoprawne menu Start. Funkcjonalność ta nie wchodzi jednak w skład aktualizacji Update 1.

Poniżej materiał wideo przedstawiający najważniejsze nowości w Windows 8.1 Update 1.

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *