Uniwersalne aplikacje będą przyszłością systemów Windows

Microsoft już od jakiegoś czasu zapowiada ujednolicenie swoich platform oraz stworzenie jednego sklepu, z którego będzie można pobierać wszystkie aplikacje, niezależnie od aktualnie wykorzystywanego urządzenia. Podczas konferencji BUILD poznaliśmy nowe szczegóły na ten temat.

Windows RT, Windows 8, Windows Phone 8 – Microsoft prawdopodobnie sam gubi się w swoim ekosystemie. Z podobną dezorientacją spotykają się deweloperzy, którzy muszą przygotować osobne wersje aplikacji na każdą z powyższych platform. Na szczęście już niedługo ulegnie to zmianie.

Microsoft zapowiedział bowiem ujednolicenie systemów. Aktualizacja dla narzędzi deweloperskich Visual Studios 2013 umożliwi deweloperom stworzenie jednej aplikacji, która będzie działać na wszystkich kafelkowych systemach operacyjnych. To poważny krok w stronę połączenia mobilnych platform Microsoftu.

Na zmianie tej skorzystają również użytkownicy. Kupując aplikację dla Windows Phone 8, będzie ona dostępna także na reszcie platform, bez dodatkowych opłat.

Sytuacja ta dotyczy także Xbox One. W planach jest przeniesienie części aplikacji z Windowsa na najnowszą konsolę. Niestety aktualnie nie wiadomo, na jakich zasadach będzie to działać oraz w jaki sposób deweloperzy będą mogli aplikować swoje programy.

Źródło: Neowin / Foto: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *