Na powrót Menu Start poczekamy do jesieni?

Na początku kwietnia podczas konferencji BUILD 2014 Microsoft zaskoczył wszystkich, zapowiadając powrót pełnoprawnego Menu Start. Gigant z Redmond nie podzielił się jednak informacją, kiedy wyczekiwana aktualizacja zadebiutuje. Pojawiły się już jednak pierwsze przecieki na ten temat.

WZOR, znany w środowisku Microsoftu z udostępniania najnowszych wersji jeszcze nie wydanych systemów operacyjnych, dowiedział się, że Menu Start zadebiutuje jesienią bieżącego roku. Wtedy też system Windows 8 powinien stać się jeszcze bardziej przyjazny dla klasycznych użytkowników, korzystających z klawiatury i myszki.

Niestety nie wiadomo, w jakiej formie aktualizacja ma się pojawić. Microsoft może ją wydać jako Windows 8.2 lub Windows 8.1 Update 2. Niezależnie jednak od nazewnictwa – uaktualnienie wprowadzi wiele dobrego dla urządzeń bez dotykowego ekranu.

Menu Start nie powróci jednak w klasycznej formie, jaką znamy z poprzednich systemów Microsoftu. Będzie ono zawierać listę wszystkich zainstalowanych programów (jak dotychczas). Obok pojawią się jednak kafelki z dobrze znanymi aplikacjami w wersji modern. Szerzej na ten temat można przeczytać w tym miejscu.

Źródło: WZOR, Neowin

2 thoughts on “Na powrót Menu Start poczekamy do jesieni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *