Microsoft zakończy proces przejmowania Nokii 25 kwietnia

Microsoft poinformował, że zakończono wszystkie procedury niezbędne do sfinalizowania transakcji przejęcia Nokii. Oficjalny komunikat głosi, że fiński producent telefonów stanie się częścią amerykańskiej korporacji w piątek, 25 kwietnia. Nowy początek czy raczej koniec Nokii?

O przejęciu dowiedzieliśmy się we wrześniu zeszłego roku. Zakończenie transakcji opiewającej na 7,2 miliarda dolarów było planowano od kilku miesięcy. Microsoft spodziewa się, że przejęcie Nokii spowoduje wzrost innowacyjności urządzeń z mobilnym Windowsem oraz większenia ich udziału na rynku smartfonów.

Najważniejszym elementem kontraktu jest oczywiście dział telefonów Nokii oraz licencje na patenty należące do Finów. Microsoft będzie również obsługiwać stronę nokia.com i aktywność przejętej firmy w mediach społecznościowych przez okres jednego roku. Umowa zawarta we wrześniu zakładała również przejęcie koreańskiej fabryki Nokii. Ostateczna umowa nabycia została skorygowania i Microsoft nie przejmie tego zakładu produkcyjnego.

Źródło: INSTALKI.pl / Foto: Nokia

1 thoughts on “Microsoft zakończy proces przejmowania Nokii 25 kwietnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *