Xbox One: sprzedano już 5 milionów sztuk

Niedawno pojawiła się informacja o imponujących 7 milionach sprzedanych egzemplarzy PlayStation 4. Jak na tle swojej największej konkurencji wypada Microsoft z Xbox One? Nie jest źle, o czym świadczą najnowsze wyniki finansowe.

Microsoft poinformował, że Xbox One został wysłany do sklepów w łącznej ilości 5 milionów sztuk. Oczywiście nie oznacza to, że tyle egzemplarzy zostało sprzedanych – gigant z Redmond nie dostarcza tak szczegółowych informacji. Wiemy jedynie, że w skali całego globu sprzedaż Xbox One przewyższa Xbox 360 o około 60%, porównując analogiczne okresy „startowe” obu konsol.

W marcu na terenie Stanów Zjednoczonych rozeszło się 311 tysięcy konsol Xbox One. Gracze kupili również 1,4 miliona gier na tę platformę. Nieźle utrzymuje się również Xbox 360 – klienci zakupili aż 111 tysięcy sztuk konsol oraz 2,7 miliona gier.

Wśród gier na terenie Stanów Zjednoczonych niekwestionowanym liderem jest Titanfall. Drugie miejsce zajmuje Infamous: Second Son, czyli tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4. Na ostatnim stopniu podium ulokował się produkt Ubisoftu – South Park: Kijek Prawdy.

Przypominamy, że Xbox One na terenie Polski zadebiutuje we wrześniu bieżącego roku.

Źródło: Xbox Wire

1 thoughts on “Xbox One: sprzedano już 5 milionów sztuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *