Wzrasta globalna sprzedaż Xbox One

Od premiery konsol nowej generacji to właśnie PlayStation 4 sprzedaje się najlepiej. Trudno się temu dziwić – niższa cena, bardziej agresywna kampania marketingowa oraz przede wszystkim dostępność w niemal wszystkich krajach na świecie, to elementy decydujące o powodzeniu platformy Sony. Wygląda jednak na to, że Xbox One w końcu zaczyna doganiać PS4.

W jednym z ostatnich wywiadów, dyrektor marketingu brytyjskiego oddziału Xbox stwierdził, że sprzedaż w ostatnich tygodniach wyraźnie podskoczyła, z czego zadowolony jest Microsoft. Niemały wpływ na zwiększone zainteresowanie sprzętem ma pojawienie się konsoli bez obowiązkowego dotychczas Kinecta w pakiecie. Decyzja ta wpłynęła bezpośrednio na cenę, która w końcu jest na poziomie konkurencyjnej platformy. Należy również pamiętać, że powoli Microsoft wkracza na kolejne rynki, co już wkrótce może zaowocować wyrównaną batalią o klienta.

Microsoft nie chce póki co zdradzić dokładnej liczby sprzedanych konsol, jednak ma to nastąpić niebawem. Według nieoficjalnych informacji, Sony sprzedało ok 2 miliony więcej konsol nowej generacji. Czy sytuacja zmieni się w momencie, gdy Xbox One zadebiutuje na wszystkich liczących się rynkach na świecie?

Źródło: Trusted Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *