Microsoft udostępni Windowsa 9 za darmo?

Microsoft w pocie czoła pracuje nad kolejnymi aktualizacjami systemu Windows 8.1. Już niedługo możemy się spodziewać implementacji pełnoprawnego Menu Start, które usprawni obsługę systemu za pomocą klawiatury i myszki. Na horyzoncie pojawia się już także Windows 9. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na jego temat.

Informacje pochodzą od osoby o nicku WZOR, która w przeszłości wielokrotnie udowodniła, że jej źródła związane z Microsoftem są trafne. Według nich Windows 9 będzie zawierać pełnoprawny, “klasyczny” przycisk Start wyłącznie w wersji na urządzenia bez dotykowego ekranu. W przypadku wyświetlacza obsługującego dotyk przycisk Start zostanie zaimplementowany na nieco innych zasadach. Niestety aktualnie nie poznaliśmy szczegółów na ten temat. Wiemy jedynie, że całość została ochrzczona jako interfejs Metro 2.0.

WZOR pisze również, że wszystkie doniesienia na temat “darmowości” nowego Windowsa nie są ze sobą zgodne. Następnie dodaje, że w każdej plotce jest ziarno prawdy. Trudno cokolwiek z tego wywnioskować. Microsoft prawdopodobnie wciąż nie podjął decyzji odnośnie opłat, jakie będzie pobierał w przypadku kolejnych “Okienek”.

Dowiedzieliśmy się również kilku informacji na temat Windows Cloud, czyli systemu wbudowanego w BIOS. Dystrybucja ta miałaby być w pełni oparta na usługach działających w chmurze. W przypadku braku dostępu do internetu Windows Cloud oferowałby wyłącznie najbardziej podstawowe funkcje (coś na wzór edycji Windows Starter). Opłata za dostęp do wszystkich usług będzie prawdopodobnie naliczana w formie abonamentu.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że każda z powyższych informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez Microsoft.

Źródło: Winbeta, WZOR

One thought on “Microsoft udostępni Windowsa 9 za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *