Microsoft naprawia Security Essentials dla Windows XP

W ubiegłym tygodniu Microsoft wydał aktualizację dla swojego oprogramowania antywirusowego, która zawierała między innymi nowy silnik odpowiedzialny za skanowanie. Jednocześnie okazało się, że uaktualnienie utrudnia, a w niektórych przypadkach nawet uniemożliwia korzystanie z niewspieranego już systemu Windows XP. Problem ten został już jednak zażegnany.

Po pojawieniu się usterki w Windows XP w sieci podniosły się głosy mówiące, że Microsoft zrobił to celowo, aby zmusić użytkowników do przesiadki na nowszy system operacyjny. Felerna aktualizacja zbiegła się bowiem w czasie z zakończeniem wsparcia 12-letniej platformy.

Na szczęście gigant z Redmond w pocie czoła pracował nad stosowną aktualizacją. Microsoft Security Essentials dla Windows XP oraz Windows Server 2003 jest już naprawione i powinno działać poprawnie. Zaleca się zatem jak najszybszą aktualizację oprogramowania antywirusowego.

Nowy silnik antywirusowy został zaimplementowany dla Microsoft Security Essentials, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protection oraz System Center Endpoint Protection i to właśnie tych usług dotyczył omawiany błąd.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *