Aktualizacja Microsoft Security Essentials powoduje problemy z Windows XP

Windows XP nie jest już wspierany przez Microsoft, jednak producent wciąż dostarcza nowe aktualizacje dla wbudowanych w system usług – między innymi dla Microsoft Security Essentials, który jest odpowiedzialny za ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Problem w tym, że najnowsza łatka uniemożliwia korzystanie z systemu.

W dniu wczorajszym Microsoft udostępnił aktualizację dla MSE, która wprowadza nową wersję silnika odpowiedzialnego za ochronę antimalware. Niestety łatka wyrządziła więcej szkód, niż przyniosła pożytku. Użytkownicy Windows XP skarżą się na powolne działanie systemu oraz częste zawieszenia. W najbardziej drastycznych przypadkach Windows XP całkowicie odmawia posłuszeństwa.

Microsoft radzi, aby wyłączyć aktywną ochronę antywirusową, co rozwiąże problem. W takim przypadku system pozostanie jednak niezabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem. Niektórzy użytkownicy ze względu na powolne działanie nie mogą się nawet dostać do odpowiedniego okna z ustawieniami.

Błąd w najnowszej aktualizacji MSE to prawdopodobnie czysty przypadek. Niestety w związku z niedawnym zakończeniem wsparcia Windows XP, nie wygląda to zbyt dobrze.

Źródło: Myce

1 thoughts on “Aktualizacja Microsoft Security Essentials powoduje problemy z Windows XP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *