Windows Phone otwiera się na nowych producentów

Windows Phone powoli nadrabia straty do konkurencji, a dużym krokiem naprzód z pewnością jest aktualizacja 8.1, która już niedługo trafi do użytkowników. Wraz z rozwojem platformy Microsoft zachęca nowych producentów do wkroczenia w świat kafelków. Z tego też względu proces zgłaszania kandydatury został uproszczony.

Aktualnie Windows Phone 8 posiada już 15 producentów, którzy tworzą smartfony z tym systemem. Microsoft na tym jednak nie poprzestaje. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w przypadku telefonów licencja na Windows Phone jest już darmowa. Teraz gigant z Redmond postanowił uprościć proces „rekrutacji” nowych producentów.

Działa on podobnie, jak w przypadku deweloperów tworzących aplikacje na kafelkowy system. Zainteresowana firma musi stworzyć własne konto na stronie dev.windowsphone.com, a następnie poczekać na decyzję Microsoftu. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, producent zostanie poproszony o przesłanie dodatkowych informacji.

Uproszczone zasady oraz darmowa licencja Windows Phone 8 mogą się przyczynić do znacznej popularyzacji tej platformy. Windows Phone z dnia na dzień staje się coraz bardziej atrakcyjny, nie tylko dla użytkowników, ale także producentów. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojawi się również większa liczba dostępnych aplikacji. Android oraz iOS będą mieli poważnego konkurenta.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *