Wszystko o bezpłatnej aktualizacji do Windows 10

Windows 10

Podczas środowej konferencji Microsoft zaprezentował nowe możliwości Windows 10, zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej. Dowiedzieliśmy się również, że system będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1. Poniżej szczegółowo wyjaśniamy tę kwestię.

Windows 10 będzie oferowany za darmo przez pierwszy rok od premiery. Wśród użytkowników pojawiło się jednak sporo wątpliwości, dlatego też poniżej wyjaśniamy wszystkie zagadnienia związane z darmową aktualizacją.

Kto może otrzymać Windows 10 za darmo?
Windows 10 będzie oferowany za darmo dla wszystkich posiadaczy oryginalnych systemów Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 w formie aktualizacji. Każdy użytkownik od momentu premiery (latem 2015 roku) będzie miał rok czasu na przeprowadzenie darmowej aktualizacji.

Czy po roku czasu muszę coś zapłacić?
Nie. Jeżeli w przeciągu pierwszego roku przejdziemy z Windows 7 lub Windows 8.1 na Windows 10, otrzymamy dożywotnią licencję, która uprawnia nas do pobierania łatek bezpieczeństwa i aktualizacji wprowadzających nowe funkcje. Żadna dodatkowa opłata nie będzie wymagana.

Co, jeżeli nie zaktualizuję systemu w ciągu roku?
Microsoft oferuje darmowe przejście na Windows 10 przez 12 miesięcy od momentu premiery. Po tym czasie Windows 10 będzie sprzedawany, jak każdy inny system Microsoftu. Aktualnie nieznane są jeszcze ceny licencji.

Mam Windows XP. Czy przysługuje mi darmowa aktualizacja?
Niestety nie. Promocja obowiązuje wyłącznie posiadaczy Windows 7 i Windows 8.1. Osoby korzystające ze starszych systemów (Windows XP, Windows Vista) będą musiały zakupić Windows 10 w sklepie.

Kiedy będę mógł wykonać darmową aktualizację?
Dokładna data premiery Windows 10 nie jest jeszcze znana. Microsoft zapowiada jednak, że system ukaże się latem 2015 roku. Wtedy też pojawi się możliwość przeprowadzenia darmowej aktualizacji.

Źródło: Microsoft

7 thoughts on “Wszystko o bezpłatnej aktualizacji do Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *