Zaprezentowano nowe funkcje Windows 10

Podczas specjalnej konferencji poświęconej systemowi Windows 10, firma z Redmond zaprezentowała wiele ciekawych funkcji, jakich oczekiwać możemy w nadchodzących miesiącach. Nie zabrakło prezentacji nowych funkcji Windows 10 oraz Cortany, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Jak już wiadomo, Windows 10 działać będzie w obrębie wszystkich urządzeń i programów Microsoftu. Wśród ujawnionych nowości w pierwszej kolejności zaprezentowano nowe menu Start, które można rozwinąć do pełnego ekranu. Tutaj również pokazano szybką zmianę trybu z obsługi przy użyciu klawiatury i myszy do panelu dotykowego. Ponadto z prawej strony pulpitu będziemy mieli dostęp do podręcznego menu z zainstalowanymi aplikacjami – możemy tu m.in. ustawiać powiadomienia o nowych aktualizacjach. Na pokazie wspomniano również o specjalnej wersji Windows 10, przystosowanej do tabletów i smartfonów, jednak na więcej informacji musimy poczekać.

win10pokaz11

Prezentacja rozbudowanego menu Start w Windows 10

Oficjalnie już zapowiedziano, że Cortana pojawi się również w wersji desktopowej na Windows 10. Wirtualna asystentka pozwoli nam wysłać maila bez konieczności wpisywania treści, zasugeruje na pasku zadań wyszukiwane przez nas informacje, doda notatkę do kalendarza, otworzy wybraną prezentację w PowerPoincie, włączy naszą ulubioną muzykę na dysku czy ustawi przypomnienia dotyczące ważnego spotkania. Nie zabraknie również integracji z OneDrive i komunikatorem Skype. Na pokazie obsługa Cortany wyglądała bardzo intuicyjnie – wystarczyło wypowiedzieć słowa Hey Cortana, po czym można było zadać pytanie lub aktywować żądane funkcje.

cortana1

Prezentacje menu Cortany – aktywowana komendą „Hey Cortana”

Warto również wspomnieć o Universal Apps, czyli nowych wersjach znanych aplikacji stworzonych pod kątem urządzeń mobilnych. Na pokazie ujawniono nową wersję pakietu Office dla Windows 10, aplikację Maps oraz serwis muzyczny Onedrive Music Locker – wszystkie będą oczywiście zintegrowane z Cortaną. Co sądzicie o nowych zmianach dotyczących nadchodzącego systemu?

Źródło: Instalki.pl

2 thoughts on “Zaprezentowano nowe funkcje Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *