Kiedy pojawi się wersja testowa Windows 10 na urządzenia mobilne?

Już dzisiaj Microsoft zaprezentuje kolejne nowości związane z Windows 10 i całym ekosystemem. Jednym z głównych punktów programu ma być przede wszystkim nowa wersja systemu na urządzenia mobilne. Źródła zaznajomione ze sprawą donoszą jednak, że możliwość przetestowania nowego produktu otrzymamy dopiero w lutym.

Mary Jo Foley z serwisu ZDNet powołując się na własne źródła informuje, że Microsoft nie udostępni dzisiaj wersji testowej Windows 10 na urządzenia mobilne. Ma to nastąpić dopiero w lutym.

Windows 10 na urządzeniach mobilnych ma działać zarówno na tabletach, jak i smartfonach. Nie wiemy nawet, jak dokładnie system będzie się nazywać. Microsoft zapewnia jednak, że wszystkie urządzenia z serii Lumia, które działają w oparciu o Windows Phone 8 lub nowszy, będą kompatybilne z najnowszym systemem.

Mary Jo Foley wskazuje, że podczas konferencji Microsoft zaprezentuje także pierwszą „dotykową” wersję Office’a na urządzenia z Windowsem. Pojawiają się również wzmianki o Projekcie B, który powinien zainteresować przede wszystkim graczy. Mogą to bowiem być okulary wirtualnej rzeczywistości.

Prezentację będzie można oglądać na stronie Microsoftu już dzisiaj o godzinie 18 czasu polskiego.

Źródło: ZDNet, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *