Cortana może się pochwalić nowymi funkcjami wyszukiwania

Microsoft regularnie rozwija możliwości wirtualnej asystentki Cortany. Nie chodzi tu wyłącznie o precyzyjne wyszukiwanie głosowe, lecz również wprowadzenie nowych rodzajów wyszukiwania. Najnowsze zmiany umożliwiają już szybki dostęp do filmów i trailerów, a nawet typowanie zwycięzców w rozmaitych dyscyplinach sportowych.

Pierwsza z nowych funkcji o nazwie Showtime + Trailers umożliwia przy użyciu komendy głosowej szybkie wyszukiwanie wybranych programów telewizyjnych oraz trailerów filmowych. Funkcja działa w obrębie przeglądarki internetowej oraz dysku naszego urządzenia. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości Cortana będzie sugerować nam wybór określonych materiałów na podstawie zbieranych informacji – np. często odwiedzanych stron czy regularnego wyszukiwania ulubionych gatunków filmów i seriali.

Cortana nowe funkcje - film
Menu prezentujące nowe funkcje Cortany

Kolejną nowością jest Pick the Winner. Warto przypomnieć, że już w trakcie ubiegłorocznego Mundialu asystentka Cortana typowała wyniki spotkań piłkarskich – m.in. trafnie wytypowała zwycięstwo Niemców. Na dziś funkcja ta nie jest jeszcze w pełni aktywna, jednak niebawem otrzymamy kolejną aktualizację. Najnowsze zmiany mogą nie być jeszcze widoczne u wszystkich zainteresowanych, gdyż Microsoft powoli wprowadza zmiany w poszczególnych krajach.

Źródło: Neowin via Instalki

1 thoughts on “Cortana może się pochwalić nowymi funkcjami wyszukiwania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *