Office Mix – wtyczka, która zwiększa możliwości PowerPoint’a

PowerPoint to najpopularniejszy na świecie program do tworzenia prezentacji. Od pewnego czasu udziały w tym sektorze zyskuje Prezi, ze względu na większe możliwości kreowania interaktywnych prezentacji. Microsoft postanowił nie pozostawać w tyle, czego rezultatem są prace nad Office Mix – nową wtyczką do PowerPointa, dzięki której prezentacje nie są już kojarzone wyłącznie ze statycznym obrazem. Pojawiła się właśnie nowa aktualizacja, wprowadzające interesujące funkcje.

Nowi użytkownicy otrzymali teraz rozbudowany tryb pomocy przy pierwszym uruchomieniu PowerPointa z wtyczką Office Mix. Ponadto z poziomu karty MIX możemy kliknąć na wstążce opcję Getting Started, aby rozpocząć przykładową prezentację interaktywną. Pojawił się również nowy szablon przy otwieraniu programu z odnośnikiem do oficjalnej strony, na której znajdziemy rozbudowane tutoriale. Domyślnie wyłączono również automatyczną publikację prezentacji na platformie Mix, dzięki czemu tworzenie interaktywnych prac jest szybsze i bardziej stabilne.

Z poziomu karty Upload a Mix można również edytować stworzone prezentacje bez konieczności zmiany adresu URL. Dodano ponadto integrację z serwisami Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, LinkedIn, a także formatami embed.ly i oEmbed – możemy teraz nie tylko pobierać prezentacje w formie slajdów czy wideo, lecz również publikować je na wybranych stronach.

Office Mix można pobrać na oficjalnej stronie. Współpracuje z pakietem Office 2013 i Office 365. Po zainstalowaniu wtyczki należy otworzyć PowerPointa, gdzie pojawi się nowa karta o nazwie MIX. Obecnie jest to wersja testowa, ale Microsoft szykuje jeszcze wiele ciekawych funkcji w nadchodzących tygodniach.

Źródło: Office Blog via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *