Darmowa aktualizacja do Windows 10 tylko przez pierwszy rok

Podczas oficjalnej prezentacji Windows 10 Microsoft zapowiedział, że system ten będzie dostępny za darmo dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8 przez pierwszy rok od momentu premiery. Każdy, kto w tym czasie zdecyduje się na aktualizację, otrzyma własną licencję. Wiemy już także, że Microsoft nie zamierza przedłużać okresu promocyjnego.

W sieci pojawiało się wiele spekulacji, że Microsoft zdecyduje się przedłużyć okres darmowej aktualizacji do Windows 10. Tak się jednak nie stanie. Przedstawiciele firmy oficjalnie potwierdzili, że po roku od premiery system będzie płatny. Każdy, kto nie zdąży wykonać darmowej aktualizacji, będzie musiał za przesiadkę na Windows 10 zapłacić.

Microsoft nie podzielił się jeszcze informacją, ile za system będzie trzeba zapłacić, gdy nie załapiemy się na darmowy okres aktualizacji. Ceny licencji nie powinny być jednak wygórowane. Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że atrakcyjną ofertę mogą także otrzymać użytkownicy starszego Windows XP.

Taki ruch ze strony Microsoftu jest zrozumiały. Firma musi na czymś zarabiać. Przez pierwszy rok Windows 10 nie będzie przynosił zbyt dużego dochodu, gdyż większość użytkowników skorzysta z darmowej aktualizacji.

Zobacz także: Wszystko o bezpłatnej aktualizacji do Windows 10

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *