Pakiet Office jest już dostępny na smartfony z Androidem

Pakiet Office to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi biurowych. Od jakiegoś czasu oprogramowanie jest dostępne nie tylko na klasycznych komputerach, ale również na iPhone’ach, iPadach i tabletach z Androidem. Microsoft dołożył właśnie do tego zestawu smartfony napędzane przez zielonego robota.

Word, Excel oraz PowerPoint to trzy nowe aplikacje, które trafiły właśnie do Google Play w wersji na smartfony. Wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą już przetestować ich możliwości, jednak aby było to możliwe, muszą zapisać się do specjalnego programu. Office na smartfony z Androidem jest bowiem dostępny w wersji testowej. Szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób można otrzymać dostęp do testów, znaleźć można w tym miejscu.

Office na smartfony zaoferuje podstawowe możliwości pakietu biurowego. Aplikacje otrzymały dobrze już znany użytkownikom interfejs, który skaluje się w zależności od wielkości wyświetlacza. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby możliwa była wygodna obsługa za pomocą ekranu dotykowego, choć nie ulega wątpliwości, że do tworzenia dłuższych tekstów przyda się klawiatura Bluetooth.

Użytkownicy korzystający z tej wersji Office’a będą mieli łatwy dostęp do swoich plików zapisanych na dysku sieciowym OneDrive. Możliwe będzie również szybkie dzielenie się stworzonymi dokumentami bezpośrednio z poziomu smartfona.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Pakiet Office jest już dostępny na smartfony z Androidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *