Windows 10 Insider Preview build 10122 już dostępny

Prace nad Windows 10 idą pełną parą. Na serwerach Microsoftu pojawił się kolejny build przeznaczony dla użytkowników zapisanych do tak zwanego Szybkiego Kręgu. Nowa wersja wprowadza kilka kosmetycznych zmian do Menu Start, usprawnienia przeglądarki Microsoft Edge oraz nowy sposób obsługi domyślnych aplikacji przez system.

Windows 10 Insider Preview build 10122 jest już dostępny dla wszystkich użytkowników zapisanych do Szybkiego Kręgu. Lądują w nim wczesne wersje systemu, które mogą jeszcze zawierać błędy, dlatego też należy mieć to na uwadze podczas przeprowadzania aktualizacji. Microsoft podaje ponadto, że wersja ta sprawia problemy użytkownikom korzystającym z kart graficznych firmy AMD – systemowa przeglądarka może się wyłączać.

Oprócz kosmetycznych zmian w Menu Start, które pojawiają się praktycznie z każdą nową wersją systemu, Microsoft skupił się także na swoim nowym produkcie – Edge. Przeglądarka otrzymała odświeżony wygląd nowej karty. Są na niej prezentowane najczęściej odwiedzane przez nas strony internetowe, popularne aplikacje oraz wiadomości z serwisu MSN. Co najważniejsze – zawartość nowej karty może być modyfikowana z poziomu ustawień.

Microsoft Edge otrzymał ponadto nowy tryb prywatności, ekran historii przeglądania oraz znacznik, który wskazuje, która karta przeglądarki emituje dźwięki. Dzięki temu szybko zlokalizujemy źródło hałasu – podobne rozwiązanie jest dostępne między innymi w Google Chrome. Użytkownicy mogą także przypinać strony internetowe do ekranu startowego systemu.

Widok nowej karty w Microsoft Edge

Widok nowej karty w Microsoft Edge

Zmienił się również sposób wskazywania domyślnych aplikacji obsługujących określony format plików. Od teraz stosowna informacja o możliwości zmiany pojawi się w postaci chmurki. Użytkownik nie będzie zatem atakowany irytującymi okienkami, które pojawiały się w najmniej odpowiednim momencie. Podczas przesiadki z Windows 7 i Windows 8 na Windows 10 instalator umożliwi wybranie domyślnych programów do obsługi poszczególnych formatów.

Najnowszy build można pobrać bezpośrednio z Windows Update. Opcja ta jest dostępna wyłącznie dla osób, które korzystają już z Windows 10.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *