Debiut smartfonów Lumia 940 i 940 XL już w październiku?

Serwis Nokia Power User, powołując się na własne źródła, informuje, że Microsoft szykuje dużą konferencję zaplanowaną na 19 października w Nowym Jorku. Zaprezentowane zostaną na niej dwa nowe smartfony z serii Lumia, wraz z tabletem Surface Pro 4 i opaską sportową.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że poniższe informacje nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez Microsoft, należy je zatem traktować z przymrużenie oka.

Jeżeli jednak okażą się prawdziwe, już 19 października fanów Microsoftu czeka duże wydarzenie. Na konferencji, która odbędzie się w Nowym Jorku, zaprezentowane zostaną bowiem dwa nowe smartfony – Lumia 940 oraz Lumia 940 XL.

Obecnie nieznana jest dokładna specyfikacja techniczna, jednak w sieci już jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje na ten temat. Według nich w przypadku Lumii 940 XL możemy się spodziewać 5,7-calowego wyświetlacza działającego w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 20-megapikselowego aparatu głównego, 5-megapikselowej kamerki przedniej oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Uzupełnieniem będzie złącze USB Type-C oraz skaner tęczówki oka.

 

Lumia 940 XL, wyciek
Lumia 940 XL na zdjęciu, które wyciekło do sieci

W przypadku Lumii 940 użytkownicy otrzymają 5,2-calowy wyświetlacz o takiej samej rozdzielczości i sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808. Reszta specyfikacji pozostaje bez zmian.

Cena? Pierwsze informacje wskazują, że za Lumię 940 XL przyjdzie nam zapłacić 649 dolarów, natomiast Lumia 940 to koszt 600 dolarów. Na wspomnianej konferencji zaprezentowany ma być ponadto tablet Surface Pro 4 oraz opaska sportowa Microsoft Band.

Źródło: Nokia Power User via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *