Deezer zostanie przejęty przez Microsoft?

Francuski startup Deezer, oferujący strumieniowe przesyłanie muzyki, otrzymał na początku tego miesiąca nowe funkcjonalności, zaś w naszym kraju obniżono cenę abonamentu. Tymczasem twórcy szykują się do podboju Stanów Zjednoczonych, gdzie usługa ma wystartować w styczniu 2014 roku. Wygląda na to, że już wkrótce może dojść do przejęcia firmy przez Microsoft, bowiem pojawiły się pierwsze informacje w tej sprawie.

Deezer dostępny jest obecnie w 180 krajach, posiadając w swojej bazie ponad 20 milionów utworów oraz 5 milionów aktywnych użytkowników. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, firma z Redmond rozpoczęła właśnie pierwsze rozmowy w sprawie ewentualnego przejęcia francuskiej usługi. Pomimo faktu, że Microsoft posiada już własną platformę o nazwie Xbox Music, to jednak nie ma ona zbyt dużej siły przebicia w porównaniu do Spotify czy właśnie Deezera. Połączenie sił z pewnością mogłoby pomóc w walce o klienta również z innymi graczami, pokroju Rdio czy Pandora.

Na dzień dzisiejszy powyższe informacje należy traktować z przymróżeniem oka, jednak biorąc pod uwagę ostatnie rozmowy z Winampem czy potwierdzenie transakcji z Nokią, bardzo możliwe, że już wkrótce zostaną oficjalnie ogłoszone przez obie strony.

Źródło: Musicweek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *