Xbox One: ponad milion sprzedanych konsol w dniu premiery i pierwsze problemy

W piątek odbyła się światowa premiera długo oczekiwanej konsoli Xbox One. I choć w naszym kraju wciąż są problemy z dostępnością sprzętu, to jednak nie przeszkodziło to firmie z Redmond w osiągnięciu sukcesu. Podobnie jak w przypadku PlayStation 4, w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery sprzedano ponad milion egzemplarzy.

Na dzień dzisiejszy z amerykańskich sklepów zniknęły prawie wszystkie egzemplarze, jednak Microsoft robi co może, aby stale uzupełniać zapasy. Tym samym firma z Redmond pochwaliła się, że jest to największy sukces w historii marki, co zapewne wpłynie na ostrą rywalizację o podium wśród nowej generacji konsol. Niestety podobnie jak w przypadku sprzętu Sony, i tym razem nie obyło się bez problemów z prawidłowym działaniem wybranych egzemplarzy.

Jak poinformował m.in. serwis Videogamesuncovered, wybrane konsole mają wadliwe czytniki, uniemożliwiające uruchomienie zarówno gier, jak i filmów w formacie Blu-Ray. Na dzień dzisiejszy udokumentowano już za pośrednictwem YouTube’a kilka takich przypadków. W tej nie mamy jednak jeszcze potwierdzonych informacji o prawdopodobnej ilości wadliwego sprzętu.

Źródło: Microsoft, Videogamesuncovered

One thought on “Xbox One: ponad milion sprzedanych konsol w dniu premiery i pierwsze problemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *