Xbox One: od listopada obniżki cen konsoli

Wprawdzie Microsoft już w ciągu pierwszego dnia od premiery konsoli Xbox One sprzedał ponad milion egzemplarzy nowych urządzeń, to jednak obecnie musi mocno walczyć o klientów. Wszystko przez opóźnienia na poszczególnych rynkach – również w Polsce – a także rosnącą pozycję konkurencyjnego PlayStation 4. Co może zatem przyciągnąć niezdecydowanych? Oczywiście obniżki sprzętu, które rozpoczną się już za kilka dni – na początku listopada.

Dokładnie od 2 listopada konsola Xbox One zostanie wyceniona na 349 USD, co daje obniżkę aż o 50 dolarów. Niższe ceny dotyczyć będą również zestawów sprzedawanych z grami – m.in. Xbox One + Assassin’s Creed/Sunset Overdrive/Call of Duty: Advanced Warfare – w tym ostatnim przypadku, cena za konsolę z grą, kontrolerem i 1 TB dyskiem twardym wyniesie 449 USD. Poniżej prezentujemy materiał wideo opublikowany z okazji nadchodzącej obniżki.

Na dziś obniżkę zapowiedziano wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Promocja potrwa od 2 listopada do 3 stycznia 2015 roku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że z reguły tego rodzaju akcje zostają również ogłaszane na pozostałych rynkach – w Europie byłoby to tym bardziej uzasadnione ze względu na opóźnienie premiery. Na oficjalne stanowisko musimy jednak jeszcze poczekać.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *