Definitywny koniec Kinecta – Microsoft kończy produkcję adaptera

Kinect v2

Początkowe plany Microsoftu zakładały, że Kinect, czyli specjalna kamerka dołączana do konsoli Xbox One, będzie motorem napędowym całej generacji. Właśnie z tego względu zaraz po premierze na rynku dostępne były wyłącznie zestawy z Kinectem, a konsola nie działała poprawnie bez tego elementu.

Dołączanie Kinecta sprawiło, że cena konsoli była wyższa od konkurencyjnego PlayStation 4. Na Microsoft posypały się gromy, w efekcie których firma zmieniła swoją strategię, uwalniając Xbox One od Kinecta.

Producent do tego stopnia zrezygnował z kamerki, że późniejsze wersje konsoli (Xbox One S i Xbox One X) nie były z nią bezpośrednio kompatybilne. Aby go podłączyć, należało zakupić specjalny adapter.

Microsoft poinformował właśnie, że zakończył produkcję wspomnianej przejściówki. A to oznacza, że firma całkowicie rezygnuje z tej technologii. Póki co na rynku można jeszcze kupić adapter, ale w przyszłości z pewnością jego dostępność będzie ograniczona.

Osoby, które śledzą ruchy Microsoftu, nie powinny być zdziwione taką decyzją. Produkcja samego Kinecta została bowiem wstrzymana w październiku ubiegłego roku. A skoro firma nie produkuje już kamerki, to po co jej adapter?

Źródło: Polygon via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *