Dell skupi się na tworzeniu urządzeń 2w1 opartych na Windowsie

dell tablet android

Firma Dell poinformowała, że nie zamierza już produkować tabletów z systemem Android. Producent skupi się na tworzeniu urządzeń 2w1 opartych na systemie Windows.

„Wierzymy, że urządzenia 2w1 będą pierwszym wyborem do pracy dla osób, które okazjonalnie chcą skorzystać z trybu tabletu. Właśnie dlatego chcemy inwestować w ten segment, porzucając przy okazji rynek tabletów”

– czytamy na stronie Della.

Producent twierdzi, że wartość i przydatność urządzenia 2w1 jest znacznie większa, niż tradycyjnego tabletu. Jednocześnie firma prognozuje, że w najbliższych latach wzrośnie popularność hybryd i coraz więcej osób będzie się decydować na zakup.

Dell argumentuje, że w ostatnim kwartale rynek tabletów zaliczył 21-procentowy spadek, natomiast urządzenia 2w1 wciąż sprzedają się coraz lepiej.

Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że wciąż będą wspierać już wydane tablety oparte na Androidzie. Jednocześnie padło stwierdzenie, że Dell nie udostępni już żadnej aktualizacji systemu do nowszej wersji.

Czyżby zatem sprzęty 2w1 były przyszłością, a tablety odejdą w niepamięć? Z pewnością nie stanie się to zbyt szybko, jednak rynkowe trendy na to wskazują.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *