Windows 10 trafił już na ponad 350 milionów urządzeń

Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 350 mln urządzeń

Microsoft na swoim blogu oficjalnie poinformował, że Windows 10 jest już zainstalowany na ponad 350 mln urządzeń na całym świecie. Warto zaznaczyć, że pod koniec marca, podczas konferencji Build 2016 była mowa o 270 mln. Przyrost jest zatem znaczący.

W ilość tę wliczane są wszystkie urządzenia z nowym systemem Microsoftu. Oprócz komputerów stacjonarnych i notebooków są to również tablety, smartfony, a nawet konsole Xbox One.

Informacja ta idzie w parze z potwierdzeniem wczorajszych wieści na temat Anniversary Update. Największa aktualizacja dla Windows 10 ukaże się dokładnie 2 sierpnia.

Anniversary Update to sporo nowości i zmian w systemie. Microsoft wymienia między innymi nowe rozwiązania związane z bezpieczeństwem, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Pojawi się też lepsze wsparcie dla ekranów dotykowych i rysików za sprawą funkcji Windows Ink. Pozwoli ona między innymi na tworzenie wygodnych odręcznych notatek, wirtualnie przylepianych do ekranu.

Będzie też sporo innowacji w Microsoft Edge, wirtualnej asystentce Cortanie oraz dla graczy. Microsoft zamierza jeszcze bardziej połączyć platformę Xbox z systemem Windows 10.

Źródło: Instalki.pl via Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *