Dell zaoferuje tablet z Windows 8

System Windows 8 wzbudził spore zainteresowanie producentów sprzętu komputerowego. Najwięksi już teraz prześcigają się w zapowiedziach dotyczących tabletów z nowym systemem Microsoftu. Po korporacji HP, która zapowiedziała wydanie tabletu z “ósemką” dla użytkowników biznesowych, zamiar wydania swojego tabletu wyraził jej największy rywal, firma Dell.

Założyciel i dyrektor generalny amerykańskiej firmy, Michael Dell, w rozmowie z Bloomberg, powiedział o planach wydania tabletu: “[Chcemy wydać] bezpieczny tablet z systemem Windows 8, który współpracuje ze wszystkimi aplikacjami Windows – widzimy zapotrzebowanie na taki sprzęt i wydaje się nam, że nasz tablet będzie całkiem atrakcyjny.”

W innej rozmowie, Amit Midha, prezes azjatyckiego oddziału Della, stwierdził, że choć firma chce być “liderem na rynku” sprzedaży tabletów z systemem Windows 8, nie zamierza rezygnować z tabletów działających w systemie operacyjnym Android. Midha dodał także, że Dell zamierza zaistnieć na rynku smartfonów i tabletów, jednak ten drugi jest zdecydowanie priorytetowy.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *