Oficjalna aplikacja Google dla Windows Phone 7

Google wydało oficjalną aplikację swojej wyszukiwarki dla użytkowników systemu operacyjnego Windows Phone 7. To niespodziewane posunięcie ze strony firmy, bowiem nie od dziś wiadomo, że prowadzi ona otwarty spór z Microsoftem – zarówno od strony medialnej, jak i patentowej.

To pierwsza aplikacja Google dla urządzeń działających w oparciu o Windows Phone 7. Pozwala ona na szybki dostęp do wyszukiwarki firmy oraz charakteryzuje się przejrzystym interfejsem użytkownika. Zaimplementowano w niej również funkcje znane z innych produktów Google: auto-uzupełnianie i podpowiedzi wyszukiwania oraz obsługę głosową aplikacji. Istnieje także możliwość znalezienia ciekawych miejsc znajdujących się w pobliżu użytkownika.

Co ciekawe, program jest w Windows Phone Marketplace oceniany obecnie na zaledwie dwie gwiazdki, co oznacza, że nie zdobył on raczej serc użytkowników. Dla polskich posiadaczy urządzeń z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu mamy złą wiadomość – aplikacja nie jest obecnie dostępna w polskim Marketplace. Użytkownicy spoza granic naszego kraju mogą pobrać program z lokalnego Marketplace.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *