Desktopowe aplikacje z Windows Store w Windows 10

Premiera systemu Windows 10 wiąże się ze zmianą podejścia zarówno do sposobu dystrybucji produktów giganta z Redmond jak i architektury systemu. Okazuje się jednak, że nowy kurs prawdopodobnie obierze również sklep Windows Store.

Na dzień dzisiejszy możliwe jest kupowanie jedynie aplikacji zaprojektowanych specjalnie z myślą o interfejsie Modern UI. Wiele jednak wskazuje na to, że ten stan rzeczy nie potrwa już długo. Według informacji zamieszczonych na blogu jednego z pracowników firmy wynika, że Microsoft rozważa wzbogacenie sklepu o tradycyjne aplikacje desktopowe oraz inne produkty multimedialne.

W praktyce może okazać się, że nowa polityka Microsoftu nie będzie zbyt korzystna dla producentów chcących udostępnić swoje produkty w sklepie. Będą oni bowiem zmuszeni do uiszczenia w tym celu stosownej opłaty. Model ten ma być w dużej mierze zbliżony do tego stosowanego w App Store dla OS X.

Czy faktycznie Windows Store doczeka się zapowiadanych modyfikacji? Tego jeszcze nie wiadomo, tym bardziej, że Microsoft nie zajmuje oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Pobierz: Windows 10 Technical Preview

Źródło: neowin.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *