Microsoft ogłasza Windows 10

Na konferencji w San Francisco Microsoft przedstawił dziś nowy system Windows. Zapomnijcie o “dziewiątce”… oprogramowanie znane do tej pory pod kryptonimem projekt Threshold trafi na rynek jako Windows 10!

Terry Myerson z Microsoftu na początku imprezy ogłosił, że z platformy Windows korzysta już około 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Gigant z Redmond zaznaczył, że nazwanie kolejnego systemu Windowsem 9 nie byłoby w porządku. To system nowej generacji, jedna platforma na wszystkie urządzenia. Rozważano nadanie mu nazwy Windows 1 ale system pod taką nazwą trafił już kiedyś na rynek. Aby podkreślić wagę tej zmiany postanowiono ominąć cyfrę 9 i wprowadzić na rynek produkt o nazwie Windows 10.

Windows 10 Menu Start

“Jedna rodzina produktów. Jedna platforma. Jeden sklep.” – tak brzmi slogan zapowiadający Windowsa kolejnej generacji. Windows 10 będzie działał na wszystkich typach urządzeń (komputerach, tabletach i smartfonach). Najistotniejszą zmianą dla użytkowników tradycyjnych komputerów jest powrót Menu Start w odświeżonej formie.

Windows 10 Ekran startowy

System Windows 10 trafi na rynek już w 2015 roku. 1 października powinna pojawić się publiczna wersja Technical Preview w ramach programu Windows Insider. O szczegółach będziemy informować was na bieżąco.

Źródło: Intalki.pl, The Verge

4 thoughts on “Microsoft ogłasza Windows 10

  1. Drugi w komentarzach 😀 No… widzę że Microsoft tym razem przełamał oraz ugiął się pod presją użytkowników i będzie te klasyczne Menu Start 🙂 Czekam z niecierpliwością na wydanie tego systemu. Póki co, trzeba się cieszyć leciwym już Windows’em 7 😛

  2. Hmm Trochę mnie zaskoczyli z tą 10. Już prędzej spodziewałem się tej nazwy Treshold. Hmm Czyli Ten system nie potwierdzi reguły że co drugi system Microsoftu jest dobry:) Reszta to potwierdzenie wszystkich kontrolowanych plotek i przecieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *