Xbox One zawitał do Chin

Od poniedziałku oficjalnie Xbox One jest pierwszą zagraniczną konsolą od 14 lat, która legalnie trafiła do sprzedaży w Chinach. Oczywiście z pewnymi ograniczeniami (chociażby dotyczącymi gier, które się na nią ukażą) ale w limitowanej edycji specjalnej dla tego kraju.

Sprzęt Microsoftu można znaleźć na półkach około 4 tysięcy sklepów w 37 chińskich miastach. Konsola sprzedawana jest w limitowanej edycji China Day One wraz z sensorem Kinect i kilkoma darmowymi grami.

Spośród tytułów, które do tej pory ukazały się na Xbox One, chiński rząd zaaprobował 10 “wolnych od przemocy” gier. Są to: Forza Motorsport 5, Kinect Sports Rivals, Powerstar Golf, Zoo Tycoon, Max: The Curse of Brotherhood, Dance Central Spotlight, Neverwinter Online, Rayman Legends, Trials Fusion i Naughty Kitties.

Niestety chińscy gracze mogą zapomnieć o legalnym graniu w Halo czy Destiny. Te gry nie znalazły uznania w oczach władzy i zostały zakwalifikowane jako nieodpowiednie dla obywateli Chin. Jednak Microsoft zapewnia, że 25 wiodących deweloperów pracuje nad tym by dostarczyć graczom tego kraju ponad 70 kolejnych tytułów w najbliższych miesiącach.

A jak prezentują się ceny? Wersja bez Kinecta kosztuje 3,699 yuanów (369 funtów/602 dolary), a zestaw z sensorem ruchu to koszt 4,299 yuanów (429 funtów/700 dolarów).

Źródło: techienews.co.uk, Instalki

1 thoughts on “Xbox One zawitał do Chin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *