Darmowy Windows 9 dla posiadaczy Windows 8

W ostatnich tygodniach dowiadywaliśmy się kolejnych ciekawych rzeczy na temat nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Wiemy, że będzie obsługiwał wirtualne pulpity, że zmieni się eksplorator plików, i że najprawdopodobniej będzie to ostatni system giganta z Redmond (później mają pojawiać się wyłącznie jego aktualizacje). Teraz za sprawą Andreasa Diantoro, prezydenta Microsoft Indonezja wiemy, że Windows 9 ma być darmowy dla posiadaczy Windows 8.

Plotki o darmowej aktualizacji pojawiały się wprawdzie wcześniej ale informacje na temat systemów, których miałaby dotyczyć były sprzeczne. Raz mówiono o wszystkich popularnych Windowsach (od XP do 8), innym razem darmowy upgrade miały dostać tylko wersje 7 i 8. Teraz (i wydaje się, że to ostateczna informacja) za sprawą wspomnianego Diantoro usłyszeliśmy, że otrzymają go tylko użytkownicy Windows 8.

Jak będzie? Tego powinniśmy się dowiedzieć już jutro (30 września) na specjalnej konferencji organizowanej przez Microsoft, na której prawdopodobnie zostanie zaprezentowany nowy system. Kwestia jego “darmowości” to nie jedyny problem, bo przecież wciąż nie wiemy jak dokładnie będzie się nazywał. Czy będzie to Windows 9 czy może Windows Threshold? Cóż, poczekajmy jeszcze ten jeden dzień. Wtedy wszystko powinno się wyjaśnić. Być może poznamy nawet jego datę premiery.

Źródło: pcworld.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *